| TYPE SOLDERING GUN | INDUCTION |
| POWER CONSUMPTION | 175 W |
| MAX WORKING TEMPERATURE | 600 C |
| SUITABLE FOR | DIY USE |
| Brand | RAIDER |
| MODEL: | RD-SOG02 |
| TYPE SOLDERING GUN: | INDUCTION |
| POWER CONSUMPTION: | 175 W |
| MAX WORKING TEMPERATURE: | 600 C |
| TOOL CASE: | No |
| PRODUCT WEIGHT: | 0.720 kg |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| ADDITIONAL ACCESSORIES: | No |
| WARRANTY: | 36 MONTHS |
| EAN | 3800123123818 |




