| TYPE SOLDERING GUN | NORMAL |
| POWER CONSUMPTION | 40 W |
| SUITABLE FOR | DIY USE |
| Brand | RAIDER |
| MODEL: | RD-SIS01 |
| TYPE SOLDERING GUN: | NORMAL |
| POWER CONSUMPTION: | 40 W |
| POWER OUTPUT: | 40 W |
| TOOL CASE: | No |
| PRODUCT WEIGHT: | 0.410 kg |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| ADDITIONAL ACCESSORIES: | Yes |
| WARRANTY: | 36 MONTHS |
| EAN | 3800123166976 |


