| CUTTING DEPTH IN WOOD | 65 мм |
| SPEED CONTROL | No |
| VOLTAGE | 18 V |
| SUITABLE FOR | DIY USE |
| Brand | SKIL |
| MODEL: | SW1E3420CA |
| POWER SUPPLY TYPE: | BATTERY |
| CUTTING DEPTH IN WOOD: | 65 мм |
| CUTTING DEPTH IN STEEL: | 6 мм |
| IDLE SPEED 1/min: | 0-2800 |
| SPEED CONTROL: | No |
| BATTERY TYPE: | Li-Ion |
| VOLTAGE: | 18 V |
| BATTERY INCLUDED: | Yes |
| COMPATIBLE ACUMULATOR SERIES: | KEEP COOL |
| BATTERY CAPACITY: | 2.00 Ah |
| BATTERY COUNT: | 1 |
| TOOL CASE: | No |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| ADDITIONAL ACCESSORIES: | Yes |
| WARRANTY: | 36 MONTHS |
| EAN | 8719643001283 |








