| OUTER DIAMETER OF DISC | 165 мм |
| CUTTING DEPTH AT 90 DEGREES | 51 мм |
| SUITABLE FOR | DIY USE |
| Brand | RAIDER PRO |
| MODEL: | RDP-SCS20 |
| POWER SUPPLY TYPE: | BATTERY |
| OUTER DIAMETER OF DISC: | 165 мм |
| IDLE SPEED 1/min: | 4200 |
| DIAMETER OF DISC INNER HOLE: | 20.0 мм |
| CUTTING DEPTH AT 90 DEGREES: | 51 мм |
| CUTTING DEPTH AT 45 DEGREES: | 35 мм |
| LASER: | Yes |
| BATTERY INCLUDED: | No |
| PRODUCT WEIGHT: | 3.200 kg |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| IN THE SET: | WITHOUT BATTERY AND CHARGER |
| WARRANTY: | 36 MONTHS |
| EAN | 3800123168208 |





