| POWER CONSUMPTION | 1200 W |
| OUTER DIAMETER OF DISC | 160 мм |
| CUTTING DEPTH AT 90 DEGREES | 55 мм |
| SUITABLE FOR | DIY USE |
| Brand | BOSCH |
| MODEL: | PKS 55 |
| POWER SUPPLY TYPE: | ELECTRICAL |
| POWER CONSUMPTION: | 1200 W |
| OUTER DIAMETER OF DISC: | 160 мм |
| IDLE SPEED 1/min: | 5600 |
| DIAMETER OF DISC INNER HOLE: | 20.0 мм |
| CUTTING DEPTH AT 90 DEGREES: | 55 мм |
| CUTTING DEPTH AT 45 DEGREES: | 38 мм |
| LASER: | No |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| ADDITIONAL ACCESSORIES: | Yes |
| WARRANTY: | 36 MONTHS, *AFTER REGISTRATION |
| MODEL: | PKS 55 |
| POWER SUPPLY TYPE: | ELECTRICAL |
| POWER CONSUMPTION: | 1200 W |
| OUTER DIAMETER OF DISC: | 160 мм |
| IDLE SPEED 1/min: | 5600 |
| DIAMETER OF DISC INNER HOLE: | 20.0 мм |
| CUTTING DEPTH AT 90 DEGREES: | 55 мм |
| CUTTING DEPTH AT 45 DEGREES: | 38 мм |
| LASER: | No |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| ADDITIONAL ACCESSORIES: | Yes |
| WARRANTY: | 36 MONTHS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 3165140477680 |








