| POWER CONSUMPTION | 1200 W |
| OUTER DIAMETER OF DISC | 190 мм |
| CUTTING DEPTH AT 90 DEGREES | 66 мм |
| SUITABLE FOR | PROFFESIONAL USE |
| Brand | MAKITA |
| MODEL: | HS7601 |
| POWER SUPPLY TYPE: | ELECTRICAL |
| POWER CONSUMPTION: | 1200 W |
| OUTER DIAMETER OF DISC: | 190 мм |
| IDLE SPEED 1/min: | 5200 |
| DIAMETER OF DISC INNER HOLE: | 30.0 мм |
| CUTTING DEPTH AT 90 DEGREES: | 66 мм |
| CUTTING DEPTH AT 45 DEGREES: | 46 мм |
| LASER: | No |
| SUITABLE FOR: | PROFFESIONAL USE |
| WARRANTY: | 36 MONTHS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 88381686099 |







