| POWER CONSUMPTION | 1400 W |
| OUTER DIAMETER OF DISC | 190 мм |
| CUTTING DEPTH AT 90 DEGREES | 66 мм |
| SUITABLE FOR | DIY USE |
| Brand | RYOBI |
| MODEL: | RCS1400-G |
| POWER SUPPLY TYPE: | ELECTRICAL |
| POWER CONSUMPTION: | 1400 W |
| OUTER DIAMETER OF DISC: | 190 мм |
| IDLE SPEED 1/min: | 5000 |
| DIAMETER OF DISC INNER HOLE: | 16.0 мм |
| CUTTING DEPTH AT 90 DEGREES: | 66 мм |
| CUTTING DEPTH AT 45 DEGREES: | 50 мм |
| LASER: | No |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| WARRANTY: | 36 MONTHS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 4892210145741 |





