| POWER CONSUMPTION | 1100 W |
| CUTTING DEPTH IN WOOD | 280 мм |
| SPEED CONTROL | No |
| SUITABLE FOR | PROFFESIONAL USE |
| Brand | DEWALT |
| MODEL: | DWE305PK-QS |
| POWER SUPPLY TYPE: | ELECTRICAL |
| POWER CONSUMPTION: | 1100 W |
| POWER OUTPUT: | 525 W |
| CUTTING DEPTH IN WOOD: | 280 мм |
| CUTTING DEPTH IN STEEL: | 100 мм |
| IDLE SPEED 1/min: | 2800 |
| SPEED CONTROL: | No |
| PRODUCT WEIGHT: | 2.500 kg |
| SUITABLE FOR: | PROFFESIONAL USE |
| ADDITIONAL ACCESSORIES: | No |
| WARRANTY: | 36 MONTHS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 5035048554258 |




