| INVERTER MOTOR | Yes |
| PROGRAMMES NUMBER | 7 |
| TEMPERATURES NUMBER | 3 |
| EXTRA SPRAY ARM | Yes |
| Brand | AEG |
| MODEL: | FSB53907Z |
| CAPACITYINSTANDARDPLACESETTING: | 14 |
| THIRD BASKET: | Yes |
| INVERTER MOTOR: | Yes |
| NOISE EMISSION CLASS: | B |
| SOUND POWER LEVEL: | 44.0 dB |
| PROGRAMMES NUMBER: | 7 |
| TEMPERATURES NUMBER: | 3 |
| AUTO PROGRAM: | Yes |
| AUTODOOR OPPENING: | Yes |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | D |
| OVER FLOW PROTECTION AQUASTOP: | Yes |
| OVERFLOW PROTECTION: | Yes |
| ELECTRONIC DISPLAY: | Yes |
| FLOOR ILLUMINATION: | Yes |
| START DELAY: | Yes |
| SELFCLEAN PROGRAM: | Yes |
| DURATION OF ECOPROGRAM: | 4:00 H |
| ENERGY CONSUMPTION ECO: | 85.00 kWh |
| WATER CONSUMPTION PER CYCLE: | 10.5 L |
| HEIGHT: | 82.00 см |
| WIDTH: | 60.0 см |
| DEPTH: | 55.0 см |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 7332543671700 |

























