| INVERTER MOTOR | Yes |
| PROGRAMMES NUMBER | 5 |
| TEMPERATURES NUMBER | 3 |
| Brand | CANDY |
| MODEL: | CIP 3E7L0W |
| CAPACITYINSTANDARDPLACESETTING: | 13 |
| INVERTER MOTOR: | Yes |
| NOISE EMISSION CLASS: | C |
| SOUND POWER LEVEL: | 47.0 dB |
| PROGRAMMES NUMBER: | 5 |
| TEMPERATURES NUMBER: | 3 |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | E |
| OVERFLOW PROTECTION: | Yes |
| START DELAY: | Yes |
| DURATION OF ECOPROGRAM: | 3:54 |
| ENERGY CONSUMPTION ECO: | 93.00 kWh |
| WATER CONSUMPTION PER CYCLE: | 10.9 L |
| HEIGHT: | 82.00 см |
| WIDTH: | 60.0 см |
| DEPTH: | 55.0 см |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 8059019091549 |























