| PROGRAMMES NUMBER | 8 |
| TEMPERATURES NUMBER | 4 |
| Brand | MIDEA |
| MODEL: | MDWPB1303LS-W |
| CAPACITYINSTANDARDPLACESETTING: | 13 |
| NOISE EMISSION CLASS: | C |
| SOUND POWER LEVEL: | 47.0 dB |
| PROGRAMMES NUMBER: | 8 |
| TEMPERATURES NUMBER: | 4 |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | D |
| OVER FLOW PROTECTION AQUASTOP: | Yes |
| WI-FI CONTROL: | Yes |
| EXTRADRY FUNCTION: | Yes |
| DURATION OF ECOPROGRAM: | 3:30 |
| ENERGY CONSUMPTION ECO: | 84.00 kWh |
| WATER CONSUMPTION PER CYCLE: | 11.0 L |
| HEIGHT: | 81.50 см |
| WIDTH: | 59.8 см |
| DEPTH: | 55.0 см |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4048164116942 |


























