| INVERTER MOTOR | Yes |
| PROGRAMMES NUMBER | 10 |
| Brand | WHIRLPOOL |
| MODEL: | W7I HP42 L |
| CAPACITYINSTANDARDPLACESETTING: | 15 |
| THIRD BASKET: | Yes |
| INVERTER MOTOR: | Yes |
| NOISE EMISSION CLASS: | B |
| SOUND POWER LEVEL: | 42.0 dB |
| PROGRAMMES NUMBER: | 10 |
| AUTO PROGRAM: | Yes |
| AUTODOOR OPPENING: | Yes |
| OVER FLOW PROTECTION AQUASTOP: | Yes |
| ELECTRONIC DISPLAY: | Yes |
| FLOOR ILLUMINATION: | Yes |
| START DELAY: | Yes |
| SELFCLEAN PROGRAM: | Yes |
| DURATION OF ECOPROGRAM: | 3:30 H |
| ENERGY CONSUMPTION ECO: | 76.00 kWh |
| WATER CONSUMPTION PER CYCLE: | 9.5 L |
| HEIGHT: | 82.00 см |
| WIDTH: | 60.0 см |
| DEPTH: | 56.0 см |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 8003437639166 |






















