| INVERTER MOTOR | Yes |
| PROGRAMMES NUMBER | 6 |
| TEMPERATURES NUMBER | 5 |
| Brand | BOSCH |
| MODEL: | SPV6EMX09E |
| CAPACITYINSTANDARDPLACESETTING: | 10 |
| THIRD BASKET: | Yes |
| INVERTER MOTOR: | Yes |
| NOISE EMISSION CLASS: | B |
| SOUND POWER LEVEL: | 44.0 dB |
| PROGRAMMES NUMBER: | 6 |
| TEMPERATURES NUMBER: | 5 |
| AUTO PROGRAM: | Yes |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | B |
| OVER FLOW PROTECTION AQUASTOP: | Yes |
| WI-FI CONTROL: | Yes |
| START DELAY: | Yes |
| SELFCLEAN PROGRAM: | Yes |
| EXTRADRY FUNCTION: | Yes |
| DURATION OF ECOPROGRAM: | 3:55 |
| ENERGY CONSUMPTION ECO: | 51.00 kWh |
| WATER CONSUMPTION PER CYCLE: | 8.7 L |
| HEIGHT: | 81.50 см |
| WIDTH: | 44.8 см |
| DEPTH: | 55.0 см |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4242005537228 |



















