| INVERTER MOTOR | Yes |
| PROGRAMMES NUMBER | 6 |
| TEMPERATURES NUMBER | 4 |
| Brand | WHIRLPOOL |
| MODEL: | WSIC 3M27 |
| CAPACITYINSTANDARDPLACESETTING: | 10 |
| INVERTER MOTOR: | Yes |
| NOISE EMISSION CLASS: | C |
| SOUND POWER LEVEL: | 47.0 dB |
| PROGRAMMES NUMBER: | 6 |
| TEMPERATURES NUMBER: | 4 |
| AUTO PROGRAM: | Yes |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | E |
| ELECTRONIC DISPLAY: | Yes |
| START DELAY: | Yes |
| DURATION OF ECOPROGRAM: | 4:00 H |
| ENERGY CONSUMPTION ECO: | 76.00 kWh |
| WATER CONSUMPTION PER CYCLE: | 9.0 L |
| HEIGHT: | 82.00 см |
| WIDTH: | 45.0 см |
| DEPTH: | 56.0 см |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 8003437232930 |


























