| TYPE | СТЕРЕО |
| Brand | ACER |
| MODEL: | PREDATOR GALEA 550 PHR235 |
| CONNECTION TYPE: | WIRELESS |
| TYPE: | СТЕРЕО |
| FREQUENCY RANGE: | 20 Hz–20 kHz |
| IMPEDANCE: | 32 Ω ± 15% |
| MICROHPONE: | Yes |
| SENSITIVITY: | 95 dB ± 3dB |
| INTERFACE: | USB-A 2.0, BLUETOOTH 5.2 |
| Gaming: | Yes |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4711121231735 |



















