| DISPLAY SIZE INCH | 1.82 " |
| MICROHPONE | Yes |
| SPO2 | Yes |
| Brand | HUAWEI |
| MODEL: | WATCH FIT 4 SYA-B19 GREY |
| DISPLAY TYPE: | AMOLED |
| RESOLUTION: | 480x408 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 1.82 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 4.62 см |
| GPS: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| WLAN: | No |
| SMARTWATCH NOTIFICATIONS: | Yes |
| MICROHPONE: | Yes |
| HEART RATE MONITOR: | Yes |
| PEDOMETER: | Yes |
| DISTANCE: | Yes |
| SLEEP TRACKING: | Yes |
| BURNED CALORIES: | Yes |
| BAROMETER: | Yes |
| COMPASS: | Yes |
| SPO2: | Yes |
| SILENT ALARM: | Yes |
| DUST/WATER PROOF: | 5 ATM |
| SALTWATER-PROOF: | No |
| WEIGHT: | 27 g |
| CASE SIZE: | 43 MM |
| DIMENSION: | 43X38X9.5 MM |
| BATTERY TYPE: | 400 mAh |
| COMPATIBILITY: | ANDROID, IOS |
| COLOUR: | GREY |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| PRODUCT NUMBER: | 55020EWR |
| EAN | 6942103155031 |




















