| DISPLAY SIZE INCH | 1.90 " |
| NFC | No |
| MICROHPONE | No |
| SPO2 | Yes |
| Brand | MOTOROLA |
| MODEL: | WATCH FIT |
| DISPLAY TYPE: | OLED |
| DISPLAY SIZE INCH: | 1.90 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 4.82 см |
| GPS: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| WLAN: | No |
| NFC: | No |
| SMARTWATCH NOTIFICATIONS: | Yes |
| MICROHPONE: | No |
| HEART RATE MONITOR: | Yes |
| PEDOMETER: | Yes |
| DISTANCE: | Yes |
| SLEEP TRACKING: | Yes |
| BURNED CALORIES: | Yes |
| ALTIMETER: | No |
| BAROMETER: | No |
| COMPASS: | No |
| SPO2: | Yes |
| SILENT ALARM: | Yes |
| DUST/WATER PROOF: | IP68 |
| SALTWATER-PROOF: | No |
| WEIGHT: | 25 g |
| DIMENSION: | 44.46X37.9X9.5MM |
| COMPATIBILITY: | ANDROID 12+ |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| PRODUCT NUMBER: | XT2541-1 |
| EAN | 840023294570 |



















