| DISPLAY SIZE INCH | 1.47 " |
| SIM CARD TYPE | E-SIM |
| NFC | Yes |
| MICROHPONE | Yes |
| SPO2 | Yes |
| Brand | SAMSUNG |
| MODEL: | Watch Ultra L705 TIT.WHIT 2025 |
| DISPLAY TYPE: | Super AMOLED |
| RESOLUTION: | 480X480 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 1.47 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 3.73 см |
| PROCESSOR SPEED: | 1.6 GHz + 1.5 GHz Quad-core |
| INTERNAL MEMORY: | 64 GB, 2 GB RAM |
| CPU: | Exynos W1000 |
| OS: | WEAR OS |
| MEMORY CARD SLOT: | No |
| GPS: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| WLAN: | Yes |
| NFC: | Yes |
| CAMERA: | No |
| SMARTWATCH NOTIFICATIONS: | Yes |
| LOUDSPEAKER: | Yes |
| MICROHPONE: | Yes |
| HEART RATE MONITOR: | Yes |
| PEDOMETER: | Yes |
| DISTANCE: | Yes |
| SLEEP TRACKING: | Yes |
| BURNED CALORIES: | Yes |
| ALTIMETER: | Yes |
| BAROMETER: | Yes |
| COMPASS: | Yes |
| SPO2: | Yes |
| SILENT ALARM: | Yes |
| DUST/WATER PROOF: | 10ATM |
| SALTWATER-PROOF: | Yes |
| WEIGHT: | 94 g |
| CASE SIZE: | 47 MM |
| DIMENSION: | 47.4X47.4X12.1 MM |
| BATTERY TYPE: | 590 mAh |
| COMPATIBILITY: | Android 11+ |
| COLOUR: | TITANIUM WHITE |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 8806097625469 |























