| DISPLAY SIZE INCH | 1.34 " |
| NFC | Yes |
| MICROHPONE | Yes |
| SPO2 | Yes |
| Brand | SAMSUNG |
| MODEL: | Watch8 Classic L500 White 46mm |
| DISPLAY TYPE: | Super AMOLED |
| RESOLUTION: | 438x438 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 1.34 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 3.40 см |
| PROCESSOR SPEED: | 1.6 GHz + 1.5 GHz Quad-core |
| INTERNAL MEMORY: | 64 GB, 2 GB RAM |
| CPU: | Exynos W1000 |
| OS: | WEAR OS |
| GPS: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| WLAN: | Yes |
| NFC: | Yes |
| CAMERA: | No |
| SMARTWATCH NOTIFICATIONS: | Yes |
| LOUDSPEAKER: | Yes |
| MICROHPONE: | Yes |
| HEART RATE MONITOR: | Yes |
| PEDOMETER: | Yes |
| DISTANCE: | Yes |
| SLEEP TRACKING: | Yes |
| BURNED CALORIES: | Yes |
| ALTIMETER: | Yes |
| BAROMETER: | Yes |
| COMPASS: | Yes |
| SPO2: | Yes |
| DUST/WATER PROOF: | 5 ATM |
| SALTWATER-PROOF: | No |
| CASE SIZE: | 46 MM |
| BATTERY TYPE: | 445 mAh |
| COLOUR: | WHITE |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 8806097415459 |
































