| CPU | MediaTek Dimensity 7025-Ultra |
| DISPLAY SIZE INCH | 6.70 " |
| INTERNAL MEMORY | 256 GB |
| RAM | 8 GB |
| REAR CAMERA RESOLUTION | 108+5 MP |
| BATTERY CAPACITY | 5230 mAh |
| FINGERPRINT | YES BUILT IN THE DISPLAY |
| Brand | HONOR |
| MODEL: | 400 Lite 5G VELVET BLACK |
| CPU: | MediaTek Dimensity 7025-Ultra |
| TYPE: | SMARTPHONE |
| DISPLAY SIZE INCH: | 6.70 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 17.02 см |
| DISPLAY TYPE: | AMOLED, 120 Hz |
| RESOLUTION: | 2412x1080 |
| PROCESSOR SPEED: | 2.5 GHz Dual + 2 GHz Hexa-Core |
| INTERNAL MEMORY: | 256 GB |
| USER AVAILABLE MEMORY: | 230 GB |
| MEMORY CARD SLOT: | No |
| REAR CAMERA: | Dual |
| REAR CAMERA RESOLUTION: | 108+5 MP |
| FRONT CAMERA: | Single |
| FRONT CAMERA RESOLUTION: | 16 MP |
| AUTOFOCUS: | Yes |
| FLASH: | Yes |
| VIDEO RECORDING: | Yes |
| VIDEOPLAYER: | Yes |
| OS: | ANDROID |
| VERSION: | 15 |
| DUAL SIM: | Yes |
| SIM CARD TYPE: | NANO+eSIM |
| GPS: | Yes |
| A-GPS SUPPORT: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| WLAN: | Yes |
| NFC: | Yes |
| 3G: | Yes |
| 4G: | Yes |
| 5G: | Yes |
| MP3: | Yes |
| FMRADIO: | Yes |
| DUST/WATER PROOF: | IP64 |
| WEIGHT: | 171 g |
| DIMENSION: | 161Х74.55Х7.29 ММ |
| BATTERY CAPACITY: | 5230 mAh |
| FINGERPRINT: | YES BUILT IN THE DISPLAY |
| INTERFACE: | USB TYPE-C |
| COLOUR: | VELVET BLACK |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| OTHERS: | БЕЗ АДАПТОР В КОМПЛЕКТА |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | B |
| PRODUCT NUMBER: | ABR-NX1 |
| EAN | 6936520865079 |


































