| CPU | Qualcomm Snapdragon 8 Elite |
| DISPLAY SIZE INCH | 6.57 " |
| INTERNAL MEMORY | 512 GB |
| RAM | 12 GB |
| REAR CAMERA RESOLUTION | 200+50+12 MP |
| BATTERY CAPACITY | 6400 mAh |
| FINGERPRINT | Yes |
| Brand | HONOR |
| MODEL: | HONOR 600 PRO |
| CPU: | Qualcomm Snapdragon 8 Elite |
| TYPE: | SMARTPHONE |
| DISPLAY SIZE INCH: | 6.57 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 16.69 см |
| DISPLAY TYPE: | AMOLED, 120 Hz |
| RESOLUTION: | 2728x1264 |
| INTERNAL MEMORY: | 512 GB |
| RAM: | 12 GB |
| REAR CAMERA RESOLUTION: | 200+50+12 MP |
| FRONT CAMERA: | Single |
| FRONT CAMERA RESOLUTION: | 50 MP |
| AUTOFOCUS: | Yes |
| FLASH: | Yes |
| VIDEO RECORDING: | Yes |
| VIDEOPLAYER: | Yes |
| OS: | ANDROID |
| DUAL SIM: | Yes |
| SIM CARD TYPE: | NANO+eSIM |
| GPS: | Yes |
| A-GPS SUPPORT: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| NFC: | Yes |
| 5G: | Yes |
| MP3: | Yes |
| FMRADIO: | No |
| WEIGHT: | 195 g |
| DIMENSION: | 156X74.7X7.8 MM |
| BATTERY CAPACITY: | 6400 mAh |
| FINGERPRINT: | Yes |
| INTERFACE: | USB TYPE-C |
| COLOUR: | BLACK |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| OTHERS: | WITHOUT POWER ADAPTER |
| EAN | 6936520895113 |



































