| CPU | MediaTek Dimensity 6300 |
| DISPLAY SIZE INCH | 6.57 " |
| INTERNAL MEMORY | 256 GB |
| RAM | 8 GB |
| REAR CAMERA RESOLUTION | 50+2 MP |
| BATTERY CAPACITY | 6500 mAh |
| FINGERPRINT | YES BUILT IN THE DISPLAY |
| Brand | OPPO |
| MODEL: | A6 PRO 5G 256/8 STELLAR BLACK |
| CPU: | MediaTek Dimensity 6300 |
| TYPE: | SMARTPHONE |
| DISPLAY SIZE INCH: | 6.57 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 16.69 см |
| DISPLAY TYPE: | AMOLED, 120 Hz |
| RESOLUTION: | 2372x1080 |
| PROCESSOR SPEED: | 2.4 GHz Dual+ 2 GHz Hexa-core |
| INTERNAL MEMORY: | 256 GB |
| USER AVAILABLE MEMORY: | 230 GB |
| MEMORY CARD SLOT: | YES, USES SIM 2 SLOT |
| REAR CAMERA: | Dual |
| REAR CAMERA RESOLUTION: | 50+2 MP |
| FRONT CAMERA: | Single |
| FRONT CAMERA RESOLUTION: | 16 MP |
| AUTOFOCUS: | Yes |
| FLASH: | Yes |
| VIDEO RECORDING: | Yes |
| VIDEOPLAYER: | Yes |
| OS: | ANDROID |
| VERSION: | 15 |
| DUAL SIM: | Yes |
| SIM CARD TYPE: | NANO+eSIM |
| GPS: | Yes |
| A-GPS SUPPORT: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| WLAN: | Yes |
| NFC: | Yes |
| 3G: | Yes |
| 4G: | Yes |
| 5G: | Yes |
| MP3: | Yes |
| FMRADIO: | No |
| DUST/WATER PROOF: | IP68 |
| WEIGHT: | 185 g |
| DIMENSION: | 158.20X75.02X8.00 MM |
| BATTERY CAPACITY: | 6500 mAh |
| FINGERPRINT: | YES BUILT IN THE DISPLAY |
| INTERFACE: | USB TYPE-C |
| COLOUR: | STELLAR BLACK |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| OTHERS: | БЕЗ 220V АДАПТОР В КОМПЛЕКТА |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | A |
| PRODUCT NUMBER: | CHP2781 |
| EAN | 6932169381598 |






























