| CPU | MediaTek Dimensity 9400e |
| DISPLAY SIZE INCH | 6.78 " |
| INTERNAL MEMORY | 512 GB |
| RAM | 12 GB |
| REAR CAMERA RESOLUTION | 50+50+8 MP |
| BATTERY CAPACITY | 7000 mAh |
| FINGERPRINT | YES BUILT IN THE DISPLAY |
| Brand | REALME |
| MODEL: | GT 7 512/12 BLACK |
| CPU: | MediaTek Dimensity 9400e |
| TYPE: | SMARTPHONE |
| DISPLAY SIZE INCH: | 6.78 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 17.22 см |
| DISPLAY TYPE: | AMOLED, 120 Hz |
| PROCESSOR SPEED: | 1x 3.4+ 3x 2.85+ 4x 2 GHz |
| INTERNAL MEMORY: | 512 GB |
| RAM: | 12 GB |
| MEMORY CARD SLOT: | No |
| REAR CAMERA: | Triple |
| REAR CAMERA RESOLUTION: | 50+50+8 MP |
| FRONT CAMERA: | Single |
| FRONT CAMERA RESOLUTION: | 32 MP |
| AUTOFOCUS: | Yes |
| FLASH: | Yes |
| VIDEO RECORDING: | Yes |
| VIDEOPLAYER: | Yes |
| OS: | ANDROID |
| VERSION: | 15 |
| DUAL SIM: | Yes |
| SIM CARD TYPE: | NANO |
| GPS: | Yes |
| A-GPS SUPPORT: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| WLAN: | Yes |
| NFC: | Yes |
| 3G: | Yes |
| 4G: | Yes |
| 5G: | Yes |
| MP3: | Yes |
| FMRADIO: | No |
| DUST/WATER PROOF: | IP68 |
| WEIGHT: | 206 g |
| DIMENSION: | 162.42X75.97X8.25 MM |
| BATTERY CAPACITY: | 7000 mAh |
| FINGERPRINT: | YES BUILT IN THE DISPLAY |
| INTERFACE: | USB TYPE-C |
| COLOUR: | ICESENSE BLACK |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| OTHERS: | БЕЗ 220V АДАПТОР В КОМПЛЕКТА |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | A |
| PRODUCT NUMBER: | RMX5061 |
| EAN | 6941764466883 |






































