| CPU | Qualcomm Snapdragon 8 Elite |
| DISPLAY SIZE INCH | 6.78 " |
| INTERNAL MEMORY | 512 GB |
| RAM | 12 GB |
| REAR CAMERA RESOLUTION | 50+50+8 MP |
| BATTERY CAPACITY | 6500 mAh |
| FINGERPRINT | YES BUILT IN THE DISPLAY |
| Brand | REALME |
| MODEL: | GT 7 PRO GRAY+WATCH S2 |
| CPU: | Qualcomm Snapdragon 8 Elite |
| TYPE: | SMARTPHONE |
| DISPLAY SIZE INCH: | 6.78 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 17.22 см |
| DISPLAY TYPE: | LTPO OLED, 120 Hz |
| RESOLUTION: | 2780x1264 |
| PROCESSOR SPEED: | 2x 4.32 GHz + 6x 3.53 GHz |
| INTERNAL MEMORY: | 512 GB |
| USER AVAILABLE MEMORY: | 486 GB |
| MEMORY CARD SLOT: | No |
| REAR CAMERA: | Triple |
| REAR CAMERA RESOLUTION: | 50+50+8 MP |
| FRONT CAMERA: | Single |
| FRONT CAMERA RESOLUTION: | 16 MP |
| AUTOFOCUS: | Yes |
| FLASH: | Yes |
| VIDEO RECORDING: | Yes |
| VIDEOPLAYER: | Yes |
| OS: | ANDROID |
| VERSION: | 15 |
| DUAL SIM: | Yes |
| SIM CARD TYPE: | NANO |
| GPS: | Yes |
| A-GPS SUPPORT: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| WLAN: | Yes |
| NFC: | Yes |
| 3G: | Yes |
| 4G: | Yes |
| 5G: | Yes |
| MP3: | Yes |
| FMRADIO: | No |
| DUST/WATER PROOF: | IP69 |
| WEIGHT: | 222.8 g |
| DIMENSION: | 162.45X76.89X8.55 MM |
| BATTERY CAPACITY: | 6500 mAh |
| FINGERPRINT: | YES BUILT IN THE DISPLAY |
| INTERFACE: | USB TYPE-C |
| COLOUR: | GALAXY GREY |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| OTHERS: | БЕЗ АДАПТОР В КОМПЛЕКТА |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | A |
| EAN | 6941764449275 |



































