| CPU | Qualcomm Snapdragon 8 Elite G5 |
| DISPLAY SIZE INCH | 6.90 " |
| INTERNAL MEMORY | 256 GB |
| RAM | 12 GB |
| REAR CAMERA RESOLUTION | 200+50+50+10 MP |
| BATTERY CAPACITY | 5000 mAh |
| FINGERPRINT | YES BUILT IN THE DISPLAY |
| Brand | SAMSUNG |
| MODEL: | S26 ULTRA S948 |
| CPU: | Qualcomm Snapdragon 8 Elite G5 |
| TYPE: | SMARTPHONE |
| DISPLAY SIZE INCH: | 6.90 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 17.53 см |
| DISPLAY TYPE: | DYNAMIC AMOLED 2X, 120 Hz |
| RESOLUTION: | 3120x1440 |
| PROCESSOR SPEED: | 2x 4.74 GHz + 6x 3.62 GHz |
| INTERNAL MEMORY: | 256 GB |
| USER AVAILABLE MEMORY: | 200 GB |
| MEMORY CARD SLOT: | No |
| REAR CAMERA: | Quadruple |
| REAR CAMERA RESOLUTION: | 200+50+50+10 MP |
| FRONT CAMERA: | Single |
| FRONT CAMERA RESOLUTION: | 12 MP |
| AUTOFOCUS: | Yes |
| FLASH: | Yes |
| VIDEO RECORDING: | Yes |
| VIDEOPLAYER: | Yes |
| OS: | ANDROID |
| VERSION: | 16 |
| DUAL SIM: | Yes |
| SIM CARD TYPE: | NANO+eSIM |
| GPS: | Yes |
| A-GPS SUPPORT: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| WLAN: | Yes |
| NFC: | Yes |
| 5G: | Yes |
| MP3: | Yes |
| FMRADIO: | No |
| DUST/WATER PROOF: | IP68 |
| WEIGHT: | 214 g |
| DIMENSION: | 78.1X163.6X7.9 MM |
| BATTERY CAPACITY: | 5000 mAh |
| FINGERPRINT: | YES BUILT IN THE DISPLAY |
| INTERFACE: | USB TYPE-C |
| COLOUR: | SKY BLUE |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| OTHERS: | БЕЗ 220V АДАПТОР В КОМПЛЕКТА |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | A |
| PRODUCT NUMBER: | SM-S948B/DS |
| EAN | 8806097826781 |





































