| TYPE | CONDENSATION HEAT PUMP |
| CAPACITY | 8.0 kg |
| DEPTH | 54.5 см |
| Brand | INDESIT |
| MODEL: | C YSD 83D WW EE |
| TYPE: | CONDENSATION HEAT PUMP |
| CAPACITY: | 8.0 kg |
| START DELAY: | Yes |
| SOUND POWER LEVEL: | 64.0 dB |
| JEANSPROGRAM: | Yes |
| COLOUR: | WHITE |
| HEIGHT: | 85.00 см |
| WIDTH: | 59.8 см |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| CONDENSATION EFFICIENCY CLASS: | B |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | D |
| NOISE EMISSION CLASS: | B |
| WEIGHTED ENERGY CONSUMPTION: | 119 kWh |
| DURATION OF ECOPROGRAM: | 3:17 |
| EAN | 8050147719985 |





















