| INVERTER MOTOR | Yes |
| PROGRAMMES NUMBER | 8 |
| TEMPERATURES NUMBER | 4 |
| Brand | ELECTROLUX |
| MODEL: | ESG42310SW |
| CAPACITYINSTANDARDPLACESETTING: | 9 |
| INVERTER MOTOR: | Yes |
| COLOUR: | БЯЛ |
| NOISE EMISSION CLASS: | C |
| SOUND POWER LEVEL: | 45.0 dB |
| PROGRAMMES NUMBER: | 8 |
| TEMPERATURES NUMBER: | 4 |
| AUTOPROGRAM: | Yes |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | D |
| OVERFLOW PROTECTION: | Yes |
| ELECTRONIC DISPLAY: | Yes |
| START DELAY: | Yes |
| SELFCLEAN PROGRAM: | Yes |
| DURATION OF ECOPROGRAM: | 4:00 |
| ENERGY CONSUMPTION ECO: | 63.00 kWh |
| WATER CONSUMPTION PER CYCLE: | 9.9 L |
| HEIGHT: | 85.00 см |
| WIDTH: | 45.00 см |
| DEPTH: | 62.00 см |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 7332543983605 |






















