| PROCESSOR TYPE | ALLWINNER A333 |
| DISPLAY SIZE INCH | 8.7 " |
| DISPLAY TYPE | IPS |
| INTERNAL MEMORY | 64 GB |
| RAM | 4 GB |
| CONNECTIVITY | WI-FI |
| Brand | ACER |
| MODEL: | Iconia A8 Wi-Fi NTLJLEX |
| PROCESSOR TYPE: | ALLWINNER A333 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 8.7 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 22.1 см |
| DISPLAY TYPE: | IPS |
| INTERNAL MEMORY: | 64 GB |
| RAM: | 4 GB |
| CONNECTIVITY: | WI-FI |
| INTERFACE: | USB TYPE-C |
| AUDIO: | STEREO SPEAKERS |
| LOUDSPEAKER: | Yes |
| OS: | ANDROID |
| VERSION: | 15 |
| 3G: | No |
| FINGERPRINT: | No |
| DIMENSION: | 204.3Х124.2Х8.9 ММ |
| WEIGHT: | 360 g |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4711474546524 |














