| PROCESSOR TYPE | MediaTek M8786 |
| DISPLAY SIZE INCH | 11.0 " |
| DISPLAY TYPE | IPS |
| INTERNAL MEMORY | 128 GB |
| RAM | 6 GB |
| CONNECTIVITY | WI-FI |
| Brand | ACER |
| MODEL: | Iconia V11 Wi-Fi +CASE NTLHQEX |
| PROCESSOR TYPE: | MediaTek M8786 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 11.0 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 27.9 см |
| DISPLAY TYPE: | IPS |
| DISPLAY RESOLUTION: | 1920x1200 |
| PROCESSOR SPEED: | 2 GHz Dual + 1.8 GHz Hexa-Core |
| INTERNAL MEMORY: | 128 GB |
| RAM: | 6 GB |
| USER AVAILABLE MEMORY: | 110 GB |
| MEMORY CARD SLOT: | Yes |
| NETWORK ADAPTER: | 802.11 A/B/G/N/AC |
| NFC: | No |
| INTERFACE: | USB TYPE-C |
| COLOUR: | CHAMPAGNЕ GRAY |
| AUDIO: | СТЕРЕО |
| LOUDSPEAKER: | Yes |
| REAR CAMERA: | Single |
| REAR CAMERA RESOLUTION: | 8 MP |
| FRONT CAMERA: | Single |
| FRONT CAMERA RESOLUTION: | 5 MP |
| AUTOFOCUS: | Yes |
| FLASH: | Yes |
| OS: | ANDROID |
| VERSION: | 14 |
| GPS: | Yes |
| A-GPS SUPPORT: | No |
| BLUETOOTH: | Yes |
| 3G: | No |
| MP3: | Yes |
| FMRADIO: | No |
| FINGERPRINT: | No |
| VIDEOPLAYER: | Yes |
| VIDEO RECORDING: | Yes |
| DIMENSION: | 255.6X169.1X7 MM |
| WEIGHT: | 550 g |
| BATTERY TYPE: | 8000 mAh |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | F |
| PRODUCT NUMBER: | A24005 NT.LHQEX V11-11 |
| EAN | 4711474238078 |

























