| PROCESSOR TYPE | Apple A17 Pro |
| DISPLAY SIZE INCH | 8.3 " |
| DISPLAY TYPE | LIQUID RETINA IPS |
| INTERNAL MEMORY | 128 GB |
| RAM | 8 GB |
| CONNECTIVITY | WI-FI |
| Brand | APPLE |
| MODEL: | IPAD Mini A17 WI-FI 128 GB |
| PROCESSOR TYPE: | Apple A17 Pro |
| DISPLAY SIZE INCH: | 8.3 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 21.1 см |
| DISPLAY TYPE: | LIQUID RETINA IPS |
| DISPLAY RESOLUTION: | 2266X1488 |
| INTERNAL MEMORY: | 128 GB |
| RAM: | 8 GB |
| CONNECTIVITY: | WI-FI |
| MEMORY CARD SLOT: | No |
| NETWORK ADAPTER: | 802.11A/B/G/N/AC/AX |
| NFC: | No |
| INTERFACE: | USB TYPE-C |
| COLOUR: | STARLIGHT |
| AUDIO: | STEREO SPEAKERS |
| LOUDSPEAKER: | Yes |
| REAR CAMERA: | Single |
| REAR CAMERA RESOLUTION: | 12 MP |
| FRONT CAMERA: | Single |
| FRONT CAMERA RESOLUTION: | 12 MP |
| AUTOFOCUS: | Yes |
| FLASH: | Yes |
| OS: | iPadOS |
| VERSION: | 18 |
| GPS: | No |
| A-GPS SUPPORT: | No |
| BLUETOOTH: | Yes |
| EDGE: | No |
| GPRS: | No |
| 3G: | No |
| MP3: | Yes |
| FMRADIO: | No |
| FINGERPRINT: | Yes |
| VIDEOPLAYER: | Yes |
| VIDEO RECORDING: | Yes |
| DIMENSION: | 195.4X134.8X6.3 MM |
| WEIGHT: | 293 g |
| BATTERY TYPE: | Li-Polymer |
| OTHERS: | БЕЗ 220V АДАПТОР В КОМПЛЕКТА |
| OTHER FUNCTIONS: | ПОДДРЪЖА APPLE PENCIL 2ND/PRO |
| WARRANTY: | 12 MONTHS |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | E |
| PRODUCT NUMBER: | MXN83HC/A |
| EAN | 195949729362 |












