| PROCESSOR TYPE | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 |
| DISPLAY SIZE INCH | 12.1 " |
| INTERNAL MEMORY | 128 GB |
| RAM | 8 GB |
| CONNECTIVITY | 5G |
| Brand | HONOR |
| MODEL: | PAD 10 5G 128/8 SPACE GRAY |
| PROCESSOR TYPE: | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 12.1 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 30.7 см |
| DISPLAY TYPE: | IPS, 120 Hz |
| DISPLAY RESOLUTION: | 2560x1600 |
| PROCESSOR SPEED: | 1x2.63GHz +3x2.4GHz +4x1.8 GHz |
| INTERNAL MEMORY: | 128 GB |
| RAM: | 8 GB |
| USER AVAILABLE MEMORY: | 100 GB |
| MEMORY CARD SLOT: | Yes |
| SIM CARD TYPE: | NANO |
| DUAL SIM: | No |
| NETWORK ADAPTER: | 802.11 A/B/G/N/AC/AX |
| NFC: | No |
| INTERFACE: | USB TYPE-C |
| COLOUR: | GRAY |
| AUDIO: | 6 SPEAKERS |
| REAR CAMERA: | Single |
| REAR CAMERA RESOLUTION: | 8 MP |
| FRONT CAMERA: | Single |
| FRONT CAMERA RESOLUTION: | 8 MP |
| AUTOFOCUS: | Yes |
| FLASH: | No |
| GPS: | No |
| A-GPS SUPPORT: | No |
| LOUDSPEAKER: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| 3G: | Yes |
| 4G: | Yes |
| 5G: | Yes |
| MP3: | Yes |
| OS: | ANDROID |
| VERSION: | 15 |
| VIDEOPLAYER: | Yes |
| VIDEO RECORDING: | Yes |
| FMRADIO: | Yes |
| FINGERPRINT: | No |
| DIMENSION: | 277.07X179.28X6.29 MM |
| WEIGHT: | 525 g |
| BATTERY TYPE: | 10100 mAh |
| OTHERS: | БЕЗ АДАПТОР В КОМПЛЕКТА |
| OTHER FUNCTIONS: | HEY3-N09 |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | F |
| EAN | 6936520872701 |






















