| PROCESSOR TYPE | Huawei HiSilicon KIRIN 9000S |
| DISPLAY SIZE INCH | 11.5 " |
| DISPLAY TYPE | IPS, 144 Hz |
| INTERNAL MEMORY | 256 GB |
| RAM | 8 GB |
| CONNECTIVITY | WI-FI |
| Brand | HUAWEI |
| MODEL: | MatePad 11.5 S PaperMatte |
| PROCESSOR TYPE: | Huawei HiSilicon KIRIN 9000S |
| DISPLAY SIZE INCH: | 11.5 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 29.2 см |
| DISPLAY TYPE: | IPS, 144 Hz |
| DISPLAY RESOLUTION: | 2800x1840 |
| PROCESSOR SPEED: | 2x 2.49 +6x 2.15 +4x 1.53 GHz |
| INTERNAL MEMORY: | 256 GB |
| RAM: | 8 GB |
| USER AVAILABLE MEMORY: | 234 GB |
| MEMORY CARD SLOT: | No |
| NETWORK ADAPTER: | 802.11 A/B/G/N/AC |
| NFC: | No |
| INTERFACE: | USB TYPE-C |
| COLOUR: | SPACE GREY |
| AUDIO: | QUAD SPEAKERS |
| LOUDSPEAKER: | Yes |
| REAR CAMERA: | Single |
| REAR CAMERA RESOLUTION: | 13 MP |
| FRONT CAMERA: | Single |
| FRONT CAMERA RESOLUTION: | 8 MP |
| AUTOFOCUS: | Yes |
| FLASH: | Yes |
| OS: | HarmonyOS |
| VERSION: | 4.2 |
| GPS: | No |
| A-GPS SUPPORT: | No |
| BLUETOOTH: | Yes |
| 3G: | No |
| MP3: | Yes |
| FMRADIO: | No |
| FINGERPRINT: | Yes |
| VIDEOPLAYER: | Yes |
| VIDEO RECORDING: | Yes |
| DIMENSION: | 261X177.3X6.2 MM |
| WEIGHT: | 510 g |
| BATTERY TYPE: | 8800 mAh |
| OTHERS: | БЕЗ ЗАРЯДНО В КОМПЛЕКТА |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| PRODUCT NUMBER: | TGR-W09 53014AEM |
| EAN | 6942103140389 |






















