| PROCESSOR TYPE | Huawei HiSilicon Kirin T92B |
| DISPLAY SIZE INCH | 12.0 " |
| DISPLAY TYPE | IPS, 144 Hz |
| INTERNAL MEMORY | 256 GB |
| RAM | 12 GB |
| CONNECTIVITY | WI-FI |
| Brand | HUAWEI |
| MODEL: | MatePad 12 x PaperMatte GRN |
| PROCESSOR TYPE: | Huawei HiSilicon Kirin T92B |
| DISPLAY SIZE INCH: | 12.0 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 30.5 см |
| DISPLAY TYPE: | IPS, 144 Hz |
| DISPLAY RESOLUTION: | 2800x1840 |
| PROCESSOR SPEED: | 2x2.4GHz +6x2.0GHz + 4x1.6GHz |
| INTERNAL MEMORY: | 256 GB |
| RAM: | 12 GB |
| USER AVAILABLE MEMORY: | 220 GB |
| MEMORY CARD SLOT: | No |
| NETWORK ADAPTER: | 802.11 A/B/G/N/AC/AX |
| NFC: | No |
| INTERFACE: | USB TYPE-C |
| COLOUR: | GREENERY LAURENT |
| AUDIO: | 6 SPEAKERS |
| LOUDSPEAKER: | Yes |
| REAR CAMERA: | Single |
| REAR CAMERA RESOLUTION: | 50 MP |
| FRONT CAMERA: | Single |
| FRONT CAMERA RESOLUTION: | 8 MP |
| AUTOFOCUS: | Yes |
| FLASH: | Yes |
| OS: | HarmonyOS |
| VERSION: | 4.3 |
| GPS: | No |
| A-GPS SUPPORT: | No |
| BLUETOOTH: | Yes |
| 3G: | No |
| MP3: | Yes |
| FMRADIO: | No |
| FINGERPRINT: | No |
| VIDEOPLAYER: | Yes |
| VIDEO RECORDING: | Yes |
| DIMENSION: | 270X183X5.9 MM |
| WEIGHT: | 555 g |
| BATTERY TYPE: | 10100 mAh |
| OTHERS: | БЕЗ ЗАРЯДНО В КОМПЛЕКТА |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | G |
| PRODUCT NUMBER: | LRT-W09 53014KPK |
| EAN | 6942103169021 |

























