| PROCESSOR TYPE | Qualcomm Snapdragon 8 Elite |
| DISPLAY SIZE INCH | 11.2 " |
| DISPLAY TYPE | IPS, 144 Hz |
| INTERNAL MEMORY | 256 GB |
| RAM | 8 GB |
| CONNECTIVITY | WI-FI |
| Brand | XIAOMI |
| MODEL: | PAD 8 PRO |
| PROCESSOR TYPE: | Qualcomm Snapdragon 8 Elite |
| DISPLAY SIZE INCH: | 11.2 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 28.4 см |
| DISPLAY TYPE: | IPS, 144 Hz |
| DISPLAY RESOLUTION: | 3200x2136 |
| PROCESSOR SPEED: | 2x4.32 GHz+6x3.53 GHz |
| INTERNAL MEMORY: | 256 GB |
| RAM: | 8 GB |
| USER AVAILABLE MEMORY: | 225 GB |
| MEMORY CARD SLOT: | No |
| NETWORK ADAPTER: | 802.11A/B/G/N/AC/AX/BE |
| NFC: | No |
| INTERFACE: | USB Type-C |
| COLOUR: | GRAY |
| AUDIO: | 4 STEREO SPEAKERS |
| LOUDSPEAKER: | Yes |
| REAR CAMERA: | Single |
| REAR CAMERA RESOLUTION: | 50 MP |
| FRONT CAMERA: | Single |
| FRONT CAMERA RESOLUTION: | 32 MP |
| AUTOFOCUS: | Yes |
| FLASH: | Yes |
| OS: | ANDROID |
| VERSION: | 16 |
| GPS: | No |
| A-GPS SUPPORT: | No |
| BLUETOOTH: | Yes |
| 3G: | No |
| MP3: | Yes |
| FMRADIO: | No |
| FINGERPRINT: | Yes |
| VIDEOPLAYER: | Yes |
| VIDEO RECORDING: | Yes |
| DIMENSION: | 251.22X173.42X5.75 MM |
| WEIGHT: | 485 g |
| BATTERY TYPE: | 9200 mAh |
| OTHERS: | БЕЗ АДАПТОР В КОМПЛЕКТА |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | F |
| PRODUCT NUMBER: | 25091RP04G |
| EAN | 6932554475796 |






















