| SCREEN TECHNOLOGY | QNED TV |
| DISPLAY SIZE INCH | 65.0 " |
| RESOLUTION | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| PICTURE MOTION | 60Hz |
| OPERATING SYSTEM | WEBOS |
| SMART TV | Yes |
| IMAGE TECHNOLOGY | AI BRIGHTNES CONTROL |
| OTHER FUNCTIONS | 4K SUPER UPSCALING, ALLM, HGIG |
| Brand | LG |
| MODEL: | 65QNED84A3C 4K Ultra HD QNED |
| SCREEN TECHNOLOGY: | QNED TV |
| DISPLAY SIZE INCH: | 65.0 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 164.0 см |
| RESOLUTION: | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| PICTURE MOTION: | 60Hz |
| DIGITAL TUNER: | DVB-T2/C/S2 |
| OPERATING SYSTEM: | WEBOS |
| SMART TV: | Yes |
| IMAGE TECHNOLOGY: | FILMMAKER MODE |
| HDR: | HDR10 |
| SOUND TECHNOLOGY: | AI SOUND PRO |
| SOUND TECHNOLOGY: | CLEAR VOICE PRO |
| BLUETOOTH: | Yes |
| PROCESSOR: | Α7 AI PROCESSOR 4K GEN8 |
| OTHER FUNCTIONS: | 4K SUPER UPSCALING, ALLM, HGIG |
| WI-FI: | Yes |
| Number of HDMI inputs: | 3 |
| Number of USB ports: | 1 |
| LAN: | Yes |
| OPTICAL OUTPUT: | Yes |
| REMOTE CONTROL: | AI Magic Remote |
| DIMENSION (H, W, D): | 906 X 1456 X 295 |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | E |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 8806096418994 |





































