| SCREEN TECHNOLOGY | SQD-MINI LED |
| DISPLAY SIZE INCH | 55.0 " |
| RESOLUTION | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| PICTURE MOTION | 144 HZ |
| OPERATING SYSTEM | GOOGLE TV |
| SMART TV | Yes |
| OPERATING SYSTEM | GOOGLE TV |
| Brand | TCL |
| MODEL: | 55Q7D 4K ULTRA HD SQD-Mini LED |
| SCREEN TECHNOLOGY: | SQD-MINI LED |
| DISPLAY SIZE INCH: | 55.0 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 139.0 см |
| RESOLUTION: | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| PICTURE MOTION: | 144 HZ |
| DIGITAL TUNER: | DVB-T2/C/S2 |
| OPERATING SYSTEM: | GOOGLE TV |
| SMART TV: | Yes |
| HDR: | HDR10+ |
| SOUND TECHNOLOGY: | DOLBY ATMOS |
| BLUETOOTH: | Yes |
| PROCESSOR: | QUAD CORE |
| WI-FI: | Yes |
| Number of HDMI inputs: | 4 |
| Number of USB ports: | 1 |
| LAN: | Yes |
| OPTICAL OUTPUT: | Yes |
| REMOTE CONTROL: | Yes |
| DIMENSION (H, W, D): | 760 X 1226 X 271 |
| WEIGHT: | 14.5 КГ |
| VESA COMPATIBILITY: | 300 X 300 |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | E |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| MODEL: | 55Q7D 4K ULTRA HD SQD-Mini LED |
| SCREEN TECHNOLOGY: | SQD-MINI LED |
| DISPLAY SIZE INCH: | 55.0 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 139.0 см |
| RESOLUTION: | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| SMART TV: | Yes |
| IMAGE TECHNOLOGY: | DOLBY VISION |
| HDR: | HDR10+ |
| SOUND TECHNOLOGY: | DOLBY ATMOS |
| PROCESSOR: | QUAD CORE |
| PICTURE MOTION: | 144 HZ |
| DIGITAL TUNER: | DVB-T2/C/S2 |
| OPERATING SYSTEM: | GOOGLE TV |
| WI-FI: | Yes |
| Number of HDMI inputs: | 4 |
| Number of USB ports: | 1 |
| LAN: | Yes |
| OPTICAL OUTPUT: | Yes |
| DIMENSION (H, W, D): | 760 X 1226 X 271 |
| WEIGHT: | 14.5 КГ |
| VESA COMPATIBILITY: | 300 X 300 |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| REMOTE CONTROL: | Yes |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | E |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 5901292531782 |






























