| SCREEN TECHNOLOGY | OLED TV |
| DISPLAY SIZE INCH | 83.0 " |
| RESOLUTION | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| OPERATING SYSTEM | WEBOS |
| SMART TV | Yes |
| Brand | LG |
| MODEL: | OLED83G51LW 4K Ultra HD OLED |
| SCREEN TECHNOLOGY: | OLED TV |
| DISPLAY SIZE INCH: | 83.0 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 210.0 см |
| RESOLUTION: | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| PICTURE MOTION: | 120Hz |
| DIGITAL TUNER: | DVB-T/T2/C/S |
| OPERATING SYSTEM: | WEBOS |
| SMART TV: | Yes |
| IMAGE TECHNOLOGY: | DOLBY VISION |
| HDR: | HDR10 |
| SOUND TECHNOLOGY: | DOLBY ATMOS |
| SOUND TECHNOLOGY: | CLEAR VOICE PRO |
| BLUETOOTH: | Yes |
| PROCESSOR: | ALPHA 11 AI PROCESSOR 4K GEN 2 |
| OTHER FUNCTIONS: | HGIG MODE |
| WI-FI: | Yes |
| Number of HDMI inputs: | 4 |
| Number of USB ports: | 3 |
| LAN: | Yes |
| OPTICAL OUTPUT: | Yes |
| REMOTE CONTROL: | AI Magic Remote |
| DIMENSION (H, W, D): | 1115 Х 1847 Х 321 |
| WEIGHT: | 44.9 КГ |
| VESA COMPATIBILITY: | 400 X 400 |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | E |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| WEIGHT WITH PACKAGE: | 54.400 kg |
| EAN | 8806096409237 |







































