| SCREEN TECHNOLOGY | LED TV |
| DISPLAY SIZE INCH | 65.0 " |
| RESOLUTION | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| PICTURE MOTION | 50Hz |
| OPERATING SYSTEM | TIZEN |
| SMART TV | Yes |
| IMAGE TECHNOLOGY | DYNAMIC CRYSTAL COLOR |
| OTHER FUNCTIONS | MULTI DEVICE EXPERIENCE |
| Brand | SAMSUNG |
| MODEL: | UE-65DU8572 4K Ultra HD LED |
| SCREEN TECHNOLOGY: | LED TV |
| DISPLAY SIZE INCH: | 65.0 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 163.0 cm |
| RESOLUTION: | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| PICTURE MOTION: | 50Hz |
| DIGITAL TUNER: | DVB-T/T2/C/S |
| OPERATING SYSTEM: | TIZEN |
| SMART TV: | Yes |
| IMAGE TECHNOLOGY: | UHD DIMMING, MEGA CONTRAST |
| HDR: | HDR10+ |
| SOUND TECHNOLOGY: | OBJECT TRACKING SOUND LITE |
| SOUND TECHNOLOGY: | Q-SYMPHONY |
| BLUETOOTH: | Yes |
| PROCESSOR: | CRYSTAL PROCESSOR 4K |
| OTHER FUNCTIONS: | MULTI DEVICE EXPERIENCE |
| WI-FI: | Yes |
| Number of HDMI inputs: | 3 |
| Number of USB ports: | 2 |
| LAN: | Yes |
| OPTICAL OUTPUT: | Yes |
| REMOTE CONTROL: | Yes |
| DIMENSION (H, W, D): | 898 X 1452 X 290 |
| WEIGHT: | 21.7 КГ |
| VESA COMPATIBILITY: | 400 X 300 |
| COLOUR: | ТИТАНОВО СИВ |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | G |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 8806095452937 |







































