| SCREEN TECHNOLOGY | MINI LED |
| DISPLAY SIZE INCH | 85.0 " |
| RESOLUTION | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| PICTURE MOTION | 144 Hz (VRR) |
| OPERATING SYSTEM | TIZEN |
| SMART TV | Yes |
| IMAGE TECHNOLOGY | SUPREME MINI LED DIMMING |
| OTHER FUNCTIONS | MULTI DEVICE EXPERIENCE |
| OPERATING SYSTEM | TIZEN |
| Brand | SAMSUNG |
| MODEL: | UE-85M80H 4K Ultra HD Mini LED |
| SCREEN TECHNOLOGY: | MINI LED |
| DISPLAY SIZE INCH: | 85.0 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 214.0 см |
| RESOLUTION: | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| PICTURE MOTION: | 144 Hz (VRR) |
| DIGITAL TUNER: | DVB-T2/C/S2 |
| OPERATING SYSTEM: | TIZEN |
| SMART TV: | Yes |
| HDR: | HDR10+ |
| SOUND TECHNOLOGY: | OBJECT TRACKING SOUND |
| SOUND TECHNOLOGY: | Q-SYMPHONY, ADAPTIVE SOUND+ |
| BLUETOOTH: | Yes |
| PROCESSOR: | NQ4 AI GEN2 |
| OTHER FUNCTIONS: | MULTI DEVICE EXPERIENCE |
| WI-FI: | Yes |
| Number of HDMI inputs: | 3 |
| Number of USB ports: | 1 |
| LAN: | Yes |
| OPTICAL OUTPUT: | No |
| REMOTE CONTROL: | Yes |
| DIMENSION (H, W, D): | 1133 X 1890 X 326 |
| WEIGHT: | 29 КГ |
| VESA COMPATIBILITY: | 400 Х 300 |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | D |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| MODEL: | UE-85M80H 4K Ultra HD Mini LED |
| SCREEN TECHNOLOGY: | MINI LED |
| DISPLAY SIZE INCH: | 85.0 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 214.0 см |
| RESOLUTION: | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| SMART TV: | Yes |
| IMAGE TECHNOLOGY: | SUPREME MINI LED DIMMING |
| HDR: | HDR10+ |
| SOUND TECHNOLOGY: | OBJECT TRACKING SOUND |
| BLUETOOTH: | Yes |
| PROCESSOR: | NQ4 AI GEN2 |
| OTHER FUNCTIONS: | MULTI DEVICE EXPERIENCE |
| PICTURE MOTION: | 144 Hz (VRR) |
| DIGITAL TUNER: | DVB-T2/C/S2 |
| OPERATING SYSTEM: | TIZEN |
| WI-FI: | Yes |
| Number of HDMI inputs: | 3 |
| Number of USB ports: | 1 |
| LAN: | Yes |
| OPTICAL OUTPUT: | No |
| DIMENSION (H, W, D): | 1133 X 1890 X 326 |
| WEIGHT: | 29 КГ |
| VESA COMPATIBILITY: | 400 Х 300 |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| REMOTE CONTROL: | Yes |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | D |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 8806099014506 |



























