| SCREEN TECHNOLOGY | OLED TV |
| DISPLAY SIZE INCH | 65.0 " |
| RESOLUTION | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| OPERATING SYSTEM | GOOGLE TV |
| SMART TV | Yes |
| Brand | SONY |
| MODEL: | K-65XR8M2 4K Ultra HD OLED |
| SCREEN TECHNOLOGY: | OLED TV |
| DISPLAY SIZE INCH: | 65.0 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 164.0 см |
| RESOLUTION: | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| PICTURE MOTION: | XR OLED MOTION, 4K/120 FPS |
| DIGITAL TUNER: | DVB-T/T2/C/S |
| OPERATING SYSTEM: | GOOGLE TV |
| SMART TV: | Yes |
| IMAGE TECHNOLOGY: | XR TRILUMINOS MAX |
| HDR: | HDR10 |
| SOUND TECHNOLOGY: | ACOUSTIC SURFACE AUDIO |
| SOUND TECHNOLOGY: | X-BALANCED SPEAKER |
| BLUETOOTH: | Yes |
| PROCESSOR: | XR PROCESSOR |
| OTHER FUNCTIONS: | SONY PICTURES CORE |
| WI-FI: | Yes |
| Number of HDMI inputs: | 4 |
| Number of USB ports: | 2 |
| LAN: | Yes |
| COMPOSIT INPUT: | No |
| OPTICAL OUTPUT: | Yes |
| STEREO JACK: | No |
| REMOTE CONTROL: | Yes |
| DIMENSION (H, W, D): | 844 х 1443 х 339 |
| WEIGHT: | 24.2 КГ |
| VESA COMPATIBILITY: | 300 X 300 |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | F |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| WEIGHT WITH PACKAGE: | 32.000 kg |
| EAN | 4548736170254 |









































