| POWER | 1000 W |
| BODY MATERIAL | METAL |
| SPEED LEVELS | 7 |
| Brand | BLACK&DECKER |
| MODEL: | BXTO1000E |
| POWER: | 1000 W |
| BODY MATERIAL: | METAL |
| SPEED LEVELS: | 7 |
| FROZEN BREAD BUTTON: | Yes |
| REHEAT: | Yes |
| STOP: | Yes |
| DISPLAY: | No |
| COLOUR: | INOX |
| WEIGHT WITH PACKAGE: | 1.520 kg |
| EAN | 8432406600072 |

















