| POWER | 1400 W |
| TANK CAPACITY | 200.0 ml |
| STEAM | 200 g/min |
| Brand | RUSSELL HOBBS |
| MODEL: | 28550-56 |
| POWER: | 1400 W |
| TANK CAPACITY: | 200.0 ml |
| WORK LEVELS: | 3 |
| HEATING TIME: | 35 s |
| STEAM: | 200 g/min |
| PLATES COVER: | CERAMICS |
| DISMOUNTABLE TANK: | Yes |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 5038061176247 |








