| POWER | 1800 W |
| PRESET PROGRAMS | 9 |
| BASKET CAPACITY | 8.30 L |
| TEMPERATURE CONTROL | 40–200°C |
| Brand | RUSSELL HOBBS |
| MODEL: | 27630-56 |
| TYPE HEALTHY COOKING: | AIRFRYER |
| POWER: | 1800 W |
| PRESET PROGRAMS: | 9 |
| BASKET CAPACITY: | 8.30 L |
| TEMPERATURE CONTROL: | 40–200°C |
| DISPLAY: | Yes |
| PARTS SUITABLE FOR DISHWASHER: | Yes |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 5038061168211 |










