| POWER | 2700 W |
| PRESET PROGRAMS | 7 |
| BASKET CAPACITY | 11.00 L |
| TEMPERATURE CONTROL | Yes |
| Brand | TEFAL |
| MODEL: | EY942AE0 DUAL RISE |
| POWER: | 2700 W |
| PRESET PROGRAMS: | 7 |
| BASKET CAPACITY: | 11.00 L |
| TEMPERATURE CONTROL: | Yes |
| TIMER: | Yes |
| DISPLAY: | Yes |
| AUTO OFF: | Yes |
| PARTS SUITABLE FOR DISHWASHER: | Yes |
| WEIGHT WITH PACKAGE: | 12.080 kg |
| EAN | 3045380402805 |








