| MAXPOWER-W | 2700.0 W |
| TANK CAPACITY | 300.0 ml |
| PERMANENT STEAM TO | 45 g/min |
| STEAMSHOT | 180 g/min |
| Brand | ROWENTA |
| MODEL: | DW7025D1 |
| MAXPOWER-W: | 2700.0 W |
| TANK CAPACITY: | 300.0 ml |
| PERMANENT STEAM TO: | 45 g/min |
| STEAMSHOT: | 180 g/min |
| AUTO OFF: | No |
| ANTI-DRIP: | Yes |
| ANTI-CALC: | Yes |
| TOURIST: | No |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4210101967133 |

















