| TYPE WELDING MACHINE | INVERTOR |
| MAX WELDING CURRENT | 200 A |
| MIN ELECTRODE DIAMETER | 1.6 мм |
| MAX ELECTRODE DIAMETER | 5.0 мм |
| SUITABLE FOR | DIY USE |
| Brand | WELDSTAR |
| MODEL: | POWER ARC 200 |
| TYPE WELDING MACHINE: | INVERTOR |
| MIN WELDING CURRENT: | 20 A |
| MAX WELDING CURRENT: | 200 A |
| MIN ELECTRODE DIAMETER: | 1.6 мм |
| MAX ELECTRODE DIAMETER: | 5.0 мм |
| WELDING CURRENT CONTROL: | Yes |
| COOLING: | Yes |
| PRODUCT WEIGHT: | 7.000 kg |
| ADDITIONAL ACCESSORIES: | No |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 3800755431039 |


