| AIRFLOW AT MAXIMUM SPEED | 301 m3/h |
| ENERGY CLASS | C |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION | 58.0 kWh |
| NOISE LEVEL AT MAX SPEED | 66 dB |
| FILTER TYPE | PERMANENT |
| LIGHTING TYPE | LED |
| Brand | CANDY |
| MODEL: | CFT 62 /4W |
| TYPE: | CLASSICAL |
| AIRFLOW AT MAXIMUM SPEED: | 301 m3/h |
| ENERGY CLASS: | C |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION: | 58.0 kWh |
| NUMBER OF MOTORS: | 2 |
| MAXIMUM MOTOR POWER: | 110 W |
| NOISE LEVEL AT MAX SPEED: | 66 dB |
| FLUID DYNAMIC EFFICIENCY CLASS: | E |
| GREASE FILTERING EFFICIENCY CL: | D |
| FILTER TYPE: | PERMANENT |
| CHARCOAL FILTER: | Yes |
| LIGHTING TYPE: | LED |
| (NOMINAL) POWER OF LIGHTING SY: | 2.0 W |
| TIMER: | No |
| WIDTH: | 60.00 см |
| COLOUR: | БЯЛ |
| NON RETURN VALVE: | Yes |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 8016361976511 |







