| RESOLUTION | 24.2 MPx |
| TYPE OF SENSOR | 35.9 x 23.9 mm Full Frame CMOS |
| DISPLAY SIZE INCH | 3.0 " |
| Brand | CANON |
| MODEL: | EOS R8+RF 24-50 IS STM |
| RESOLUTION: | 24.2 MPx |
| TYPE OF SENSOR: | 35.9 x 23.9 mm Full Frame CMOS |
| PROCESSOR: | DIGIC X |
| FPS: | ДО 40К/СЕК |
| LENS: | RF24-50mm IS STM |
| RECORDING: | 4K UHD 3840 X 2160 |
| FILE FORMATS: | JPEG/RAW/C-RAW/MP4 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 3.0 " |
| VIEWFINDER: | 0,39" OLED 2.36 МИЛИОНА ТОЧКИ |
| LIVE VIEW: | Yes |
| AF POINTS: | 1053 |
| ISO SENSETIVITY: | 100 - 102400 |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| WI-FI: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| GPS: | Yes |
| NFC: | No |
| MEMORY CARD TYPE: | SD/SDHC/SDXC и UHS-II |
| SELF CLEANING SYSTEM: | Yes |
| BATTERY TYPE: | Li-Ion LP-E17 |
| TYPE: | MIRRORLESS |
| DIMENSION: | 132,5 X 86,1 X 70 MM |
| WEIGHT: | 0.414 КГ |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 8714574673066 |

















