| RESOLUTION | 26.1 MPx |
| TYPE OF SENSOR | 23.5x15.6mm X-Trans CMOS 4 |
| DISPLAY SIZE INCH | 3.0 " |
| Brand | FUJIFILM |
| MODEL: | X-M5 BLACK +15-45 KIT |
| RESOLUTION: | 26.1 MPx |
| TYPE OF SENSOR: | 23.5x15.6mm X-Trans CMOS 4 |
| PROCESSOR: | X-PROCESSOR 5 |
| FPS: | ДО 8К/СЕК |
| LENS: | XC 15-45 MM F3.5-5.6 OIS |
| RECORDING: | 6.2K 30P, 4K DCI 60P |
| FILE FORMATS: | RAW / JPEG |
| DISPLAY SIZE INCH: | 3.0 " |
| VARI-ANGLE: | Yes |
| VIEWFINDER: | No |
| AF POINTS: | 425 |
| ISO SENSETIVITY: | 160-12800 |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| WI-FI: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| GPS: | No |
| NFC: | No |
| MEMORY CARD TYPE: | SD/SDHC/SDXC |
| BATTERY TYPE: | NP-W126S Li-ion |
| TYPE: | MIRRORLESS |
| WEIGHT: | 490гр |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4547410547702 |









