| DISPLAY | 6" Carta 1072x1448 SMARTlight |
| INTERNAL MEMORY | 16 GB |
| SUPPORTED FILES | PDF,PDF(DRM),EPUB,EPUB(DRM) |
| INTERFACE | USB-C |
| Brand | POCKETBOOK |
| MODEL: | Verse Pro PB634 RED |
| DISPLAY: | 6" Carta 1072x1448 SMARTlight |
| INTERNAL MEMORY: | 16 GB |
| MEMORY CARD SLOT: | No |
| SUPPORTED FILES: | PDF,PDF(DRM),EPUB,EPUB(DRM) |
| NETWORK ADAPTER: | 802.11 B/G/N |
| INTERFACE: | USB-C |
| AUDIO: | ДА, TEXT TO SPEECH (BLUETOOTH) |
| LOUDSPEAKER: | No |
| WEIGHT: | 186 g |
| BATTERY: | 1500 MAH |
| OTHER FUNCTIONS: | IPX8 |
| COLOUR: | RED |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 7640152095009 |












